Buradasınız Əsas » Xarici Futbol » Avropa Liqası » Avroliqadakı rəqibimiz saat 16-da bəlli olacaq.“Xəzər-Lənkəran”: Diqqət İsveçrəyə
  • Bookmark and Share

Avroliqadakı rəqibimiz saat 16-da bəlli olacaq.“Xəzər-Lənkəran”: Diqqət İsveçrəyə 

pushk-m1 UEFA

Bu gün Avropa Liqasının 2010/11 mövsümünün ilk iki mərhələsinin püşkü atılacaq. Apasport.az saytının məlumatına görə, UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil-qərargahındakı tədbirdə 106 klubun rəqibləri məlum olacaq. Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da başlayacaq mərasimdə 3 Azərbaycan təmsilçisinin də rəqibi müəyyənləşəcək. “Xəzər-Lənkəran”la “Qarabağ” birinci, “Bakı” isə ikinci təsnifat mərhələsində kiminlə qarşılaşacağını biləcək.

Birinci təsnifat mərhələsi (1-8 iyul).

Səpələnmişlər:

“Anortosis” (Kipr)

“Randers” (Danimarka)

“Kalmar” (İsveç)

“Bney Yehuda” (İsrail)

“Rabotniçki” (Makedoniya)

“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

“Nitra” (Slovakiya)

“Mü-PA-47” (Finlandiya)

“Gefle” (İsveç)

“QARABAG” (AZƏRBAYCAN)

“Rux” (Polşa)

“Sibenik” (Xorvatiya)

“Dnepr” (Belarus)

“Torpedo” (Belarus)

“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina)

“Skonto” (Latviya)

“Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan)

“Reykyavik” (İslandiya)

“Dandalk” (İrlandiya)

“Daçiya” (Moldova)

TPS (Finlandiya)

“Tirana” (Albaniya)

“Tauras” (Litva)

“Olimpiya” (Moldova)

“Moqren” (Çernoqoriya)

“Zestafoni” (Gürcüstan)

 

Səpələnməmişlər:

“Tobol” (Qazaxıstan)

“Olimpiya” (Sloveniya)

“Flora (Estoniya)

“Streynur” (Farer adaları)

“Qyori ETO” (Macarıstan)

“Qlentoran” (Şimali İrlandiya)

“Zalaeqerseq” (Macarıstan)

“Trans” (Estoniya)

“Dudelanj” (Lüksemburq)

“XƏZƏR-LƏNKƏRAN” (AZƏRBAYCAN)

“Falkirk” (İslandiya)

“Metallurq” (Makedoniya)

“Şaxtyor” (Qazaxıstan)

“Banants” (Ermənistan)

“Laçi” (Albaniya)

“Llanelli” (Uels)

“Slima Uonderers” (Malta)

“Runavik” (Farer adaları)

“Ulisse” (Ermənistan)

“Talbot Taun” (Uels)

“Qrevenmaher” (lüksemburq)

“Zeta” (Çernoqoriya)

“Portadaun” (Şimali İrlandiya)

“UE Santa Koloma” (Andorra)

“Lusitanos” (Andorra)

“Faetano” (San-Marino)

 

İkinci təsnifat mərhələsi (15-22 iyul).

Səpələnmişlər:

“Olimpiakos” (Yunanıstan)

“Beşiktaş” (Türkiyə)

“Dinamo” (Buxarest, Rumıniya)

“Levski” (Bolqarıstan)

“Austriya” (Vyana, Avstriya)

“Brondbü” (Danimarka)

“Rapid” (Avstriya)

APOEL (Kipr)

“Visla” (Polşa)

“Karpatı” (Ukrayna)

“Maritimo” (Portuqaliya)

“Banik” (Çexiya)

“Elfsborq” (İsveç)

“Utrext” (Hollandiya)

“Motervell” (Şotlandiya)

“Lozanna” (İsveçrə)

“Serkl Brügge” (Belçika)

“Stabek” (Norveç)

“Ventspils” (Latviya)

“Molde” (Norveç)

“Makkabi” (Təl-Əviv, israil)

“Dukla” (Slovakiya)

“Honka” (Finlandiya)

“Maribor” (Sloveniya)

“Dinamo” (Minsk, Belarus)

OFK (Serbiya)

“Spartak” (Serbiya)

“BAKI” (AZƏRBAYCAN)

“Sibalia” (Xorvatiya)

 

Birinci təsnifat mərhələsinin 11 cütü.

Səpələnməmişlər:

“Suduva” (Latviya)

“İskra-Stal” (Moldova)

“VİT-Corciya” (Gürcüstan)

“Sportinq” (İrlandiya)

“Şemrok Rovers” (İrlandiya)

“Vaduts” (Lixtenşteyn)

“Nova Qoritsa” (Sloveniya)

“Şaulyay” (Litva)

“Borats” (Bosniya və Herseqovina)

“Yelqava” (latviya)

“Fehervar” (Macarıstan)

“Sent Culiya” (Andorra)

“Breydavik” (İslandiya)

“Teteks” (Makedoniya)

“Banqor Siti” (Uels)

“Atırau” (Qazaxıstan)

“Kalev” (Estoniya)

“Mika” (Ermənistan)

“Besa” (Albaniya)

“Differdanl” (Lüksemburq)

“Buduçnost” (Çernoqoriya)

“Vikinqur” (Farer adaları)

“Kliftonvill” (Şimali İrlandiya)

“Valetta” (Malta)

“Tre Penne” (San-Marino)

Birinci təsnifat mərhələsinin 15 cütü

Mənbə: “Apasport.az” saytı

 

Arxiv: Bosman.at.ua

Şərh əlavə et


səkkiz + 9 =